20. 2. 2017
Državno prvenstvo za člane in ml. kadete
27. 3. 2017

Ravne na Koroškem, 18. in 19. februar 2017

Prejšni vikend je bil v znamenju judo borb. Na 9. Mednarodnem turnirju pokal Guštanj 2017 so v soboto najprej pomerili judoisti in judoistke v starostni kategoriji U12, v nedeljo pa v starostni kategoriju U10. Sobota je bila najbolj uspešna za Jana GORIČANA, ki je v kategoriji do 50 kilogramov osvojil srebro. V konkurenci mlajši deklic do 48 kiogramov pa si je bron priborila Ana GLAVICA POLNER. Ostali trije naši predstavniki so tokrat ostali brez stopnič. Bor ZAZULA (-38kg), Samo BENGEZ (-46kg) in Zala MARČINKO (-33kg) so bili peti.

V nedeljo pa je kar 6 tekmovalcev stopilo na stoničke za zmagovalce. Prvo mesto v skupini 4 je osvojil Simon Gabriel GLAVICA POLNER. Druga mesta pa so osvojili kar štirje tekmovalci. In sicer: Julija Zita JEMEC (Sd3), Matevž MARČINKO (S3), Jure PUŠNIK (S5) in Matevž UNUK (S9).  Tretje mesto je osvojil Filip VIDONJA (S6). Tik pod stopničkami je žal ostal Luka ŽNIDARIČ v močni skupini 5, kjer je osvojil 4. mesto.