30. 1. 2017
5 tekmovalcev, 7 medalj iz Tarčenta
20. 2. 2017

Maribor, 4. februar 2017

V soboto smo skupaj z Judo zvezo Slovenije organizirali državno prvenstvo Republike Slovenije v starostni kategoriji U14 in U18. Na tekmovalni tatami je stopilo kar 380 tekmovalcev in tekmovalk iz celotne države. Branikovci smo se izkazali v starostni kategoriji U14, saj smo osvojil zlato, srebrno in bronasto medaljo v močni konkurenci. Nova državna prvkainja v kategoriji do 63kg  je postala Nikki AVDIMETAJ, državna podprvakinja v kategoriji nad 63kg  Vanessa Asja HERIČ in boranasti dobitnik Vitan LESJAK v kategoriji do 66kg.

Nikki je vse tri borbe suvereno dobila z ipponom. Premagala je Teo Kopitar Šturem (JK Bežigrad), Jasmino Paulinek (Judo šola Maribor) in Aischo Erker (JK Impol). S tem rezultatom je postala državna prvakinja v kategoriji do 63kg.

V Vanessini kategoriji je tekmovalo 9 tekmovalk. V prvem dvoboju je Vanessa premagala Živo Kokalj (JK Žiri) in nato v polfinalni borbi Mileno Zogović. V finalu se je pomerila z Jasmino Hotič (JK Krško), proti kateri ej morala priznati premoč. Vanessa je osvojila končno 2. mesto in naslov državne podprvakinje kategorije nad 63 kilogramov.

Edini branikovec med moškimi z osvojeno medaljo je postal Vitan, ki je pokazal požrtvovalne borbe in osvojil končen bron v kategoriji do 66kg. Vitan je v uvodni borbi premagal Matijo Jermana (ŠD 15. maj Marezige) nato pa žal izgubil v polfinalu proti kasnejšemu državnemu prvaku te kategorije Michaelu Lenartiču (JK Impol). V borbi za tretje mesto je premagal Matijo Filipiča (JK Duplek)  in se prvič povzpel na državne stopničke.

Na državnem prvenstvu so še naš klub zastopali:

Maj GARB v kategoriji U14 do 50kg. V kategoriji se je pomerilo 18 tekmovalcev. Maj je dobil prve tri dvoboje proti Oliju Krotku (JK Bežigrad), Tlnu Arnušu Rokavcu (JK Drava) in Keriminu Ljubljankiću (JK Z`dežele Sankaku). V polfinalu je izgubil proti kasnejšemu državnemu prvaku Gabru Sikošku (ŠD GIB Šiška) in borbo za tretje mesto proti Tianu Mahmutoviču (JK Z`dežele Sankaku). Maju je zmanjkalo zelo malo do stopničk. Osvojil je odlično 5. mesto.

Svit PERKO je tekmoval v kategoriji U14 do 42kg.  Uvodni dvoboj izgubil prot Janu Paplerju (JK Bežigrad) in žal ustal brez uvrstitve.

Massimo AVDIMETAJ je kategoriji U18 nad 90kg osvojil 5. mesto. Uvodni dvoboj je izgubil proti Davidu Hostiču (JK Velenje) in še nato proti Roku Pogorevcu (JK Slovenj Gradec).

Jaro VEZJAK je tekmoval v kategoriji U18 do 90kg. Prvo borbo je premagal Andreja Yankovskyga (JK Slovenj Gradec), nato pa v polfinalu izgubil proti Jerneju Jarcu (JK Olimpija) in Davidu Kraljiću (JK Duplek). Jaro je zasedel končno 5. mesto.

Klemen KORŽE je tekmoval v kategoriji U18 do 73kg. Prva dva dvoboja je Klemen dobil proti Nejcu Mlinariču (JK Lendava) in Urbanu Tepeju (JK Velneje), nato pa v polfinalu izgubil proti Stefanu Veljkoviču (JK Bežigrad). V borbi za bron je klonil proti Žigi Brodu (JK Bežigrad). Zasedel je končno dobro 5. mesto.

Brina FERK je tekmovala v kategoriji U18 do 57kg. Prvo borbo je izgubila proti Manci Rozman Muhi (JK Bežigrad) in nato v repesažu proti Pii Mišič (JK Bežigrad). Zasedla je končno 9. mesto.

Aljaž FERK je tekmoval v kategoriji U18 do 60kg. Prvi dboj je izgubil proti Juretu Sedeu (ŠD GIB Šiška) in nato v repesažu proti Tilnu Lešerju (JK Z`dežele Sankaku). Zasedelj 9. mesto v kategoriji.

Peter VEZJAK je tekmoval v kategoriji U18 do 81kg. Uvodni dvobo je izgubil proti Tilnu Jaušovcu (TVD Partizan Ljutomer) in žal ostal brez uvrstitve.

Benjamin ADORNO je tekmoval v kategoriji U18 do 60kg. Uvodni dvoboj je izgubil proti Urhu Štoberju (JK Velenje) in žal ostal brez uvrstitve.

Iskrene čestitike vsem tekmovalcem in še posebej dobitnikom odličji!

Prav tako se iskreno zahvaljujemo vsem pomočnikom in prostovoljcem JK Branik Broker, ki so omogočili in pripravili Državno prvenstvo U14 in U18 2017. Tekmovanju smo dodali še višjo noto in dokazali, da smo pripravljeni na organizacijo 56. Baumagrtnovega pasu in Evrospkega mladinskega prvenstva 2017. Hvala našemu direktorju Darku MUŠIČU za odlično organizacijo in kordinacijo tekmovanja.