Starejši v Zagreb, mlajši v Jennersdorf
28. 11. 2016

53. Nagaoka

Ljubljana, 19. in 20. november 2016

V soboto in nedeljo je v Ljubljani potekal že 53 . mednarodni turnir Nagaoka 2016, ki ga organizira Judo klub Olimpija. Turnir je že vrsto let posvečen v spomin Kokichiju Nagaoki, ki je deloval v začetnih letih juda na Slovenskem. Branikovci smo se udeležili turnirja s sedmimi tekmovalci v starostnih kategorijah mlajših dečkov/deklic, kadetinj, mlajših članov in članov.

Najuspešnejša med tekmovalkami je bila Vanessa Asja HERIČ v kategoriji mlajših deklic nad 52 kilogramov. V prvi borbi je premagala Lorreno Hranilovć (JK Zrisnki Čakovec), nato v drugi Evo Zalanik (ŠD Tatami) in na koncu še v finalu Katjo Pinterič (JK Duplek). S tremi zmagami je osvojila 1. mesto.

Med tekmovalci je bil najuspešnejši Enej MARINIČ, ki je kar dvakrat stopil na najvišjo stopničko. Enej je tekmoval v kategoriji nad 100 kilogramov v konkurenci mlaših članov in članov. Kar 4 je premagal Ahmeda Djeradija (JC Fawz) in sicer dvakrat v konkurenci članov in dva krat v konkurenci malajših članov. V obeh starostnih kategorijah je osvojil 1. mesto.

Dmitry CHAYNIKOV je kategoriji do 50 kg mlajši dečki tri krat zaporedma zmagal. Premagal Andraža Igliča (JK Žiri), Anžeta Beliča (JK Olimpija) in Dina Vuka (Zrinski Čakovec). V finalu je moral priznati premoč Bogdanu Veličkoviču, tekmovalcu iz Partizan Beograda. Dmitry je zasedel odlično2. mesto v svoji kategoriji.

V kategoriji do 100 kilogramov mlajši člani je Denis KOVAČIČ ŠAJHER osvojil 3. mesto. V prvem dvoboju je izgubil proti kasnejšemu zmagovalcu Narseju Lackoviču (TVD Partizan Ljutomer) in nato v repesažu premagal Mohameda Lahbouba (Fenati) in Jana Gel Korenča (JK Olimpija). V starosti kategoriji članov do 100 kilogramov je zaradi poškodbe bil primoran predati vse tri dvoboje. Osvojil 4. mesto.

Žiga GRDADOLNIK, Taja FREŠER in Matic HORVAT so žal klonili v vseh svojih dvobojih in osvojili naslednje uvrstitve:

Taja Frešer – kadetinje -63kg: 5. mesto.

Žiga Grdadolnik – člani -81kg in ml. člani -81kg: udeleženec.

Matic Horvat – ml. člani -73kg: udelženec.